USŁUGA: WYMIANA PASTY TERMOPRZEWODZĄCEJ
CZAS REALIZACJI: TEN SAM DZIEŃ
CENA: 40 PLN / 90 PLN
GRATIS: CZYSCZENIE WNĘTRZA LAPTOPA / PC

Procesor w Twoim komputerze jest najważniejszą jego częścią. To od procesora zależy maksymalna prędkość komputera. Podczas korzystania z komputera oraz wykonywania na nim działań, rozgrzewa się on do wysokich temperatur. Podczas największego obciążenia musimy zapewnić komputerowi dobrą temperaturę. Zależy ona przede wszystkim od pasty termoprzewodzącej – nakładamy ją na procesor aby  zapewniła połączenie między procesorem oraz układem chłodzenia – który zajmuje się odprowadzeniem ciepła. Pasta po ok. 2-3 latach traci swoje właściwości albo jest jej coraz mniej, albo zasycha jak skała, przez co większość ciepła zostaje ‘’na procesorze’’. Powinniśmy ją wymienić, jeżeli nie chcemy aby komputer lub laptop uległ przegrzaniu. Komputer narażony na wysokie temperatury szybciej traci żywotność.

Objawy: Komputer przy wysokim obciążeniu się zacina. Dlaczego? Występuje tak zwany „Thermal Throttling” czyli dławienie się procesora.

  1. Procesor osiąga wysoką temperaturę, która przekracza jego wytrzymałość.

  2. Układ chłodzenia nie jest wystarczający, komputer nie może poradzić sobie z wysoką temperaturą.

  3. Procesor, aby obniżyć temperaturę ma jeszcze jedno wyjście – zabić procesy, które wykonuje.

  4. Komputer zacina się na kilka sekund. Temperatura spada do takiej, którą komputer może wytrzymać.  

  5. Powraca proces, który wykonywaliśmy. Temperatura znowu się zwiększa. Komputer ponownie chce obniżyć temperaturę, więc zabija procesy – komputer się zacina i tak w kółko.

  Poniżej zdjęcia porównawcze przed i po.

  Wymiana pasty termoprzewodzacej. Naprawa komputerow i laptopow Krakow. Serwis komputerowy krakow

  Wyschnięta pasta termo przewodząca na procesorze. Miejscami w ogóle jej nie ma przez co spadek wydajności chłodzenia jest ogromny.

  Świeżo nałożona pasta termo przewodząca. Idealnie rozłożona na całym procesorze pozwala na dobre połączenie się procesora z radiatorem który odprowadzi ciepło i zapewni naszemu komputerowi dłuższą żywotność. Wystarczy na kolejne 2 – 3 lata.

  Zapraszamy do naszego serwisu

   Brzesko, ul. Bartosza Głowackiego 56

  (skrzyżowanie z ul. Solskiego)

  Wsparcie Komputerowe - Profesjonalny serwis komputerowy w Polsce