Przyspiesz swój komputer

nawet 12-krotnie!

Laptop wolno działa?
Zamiast inwestować w nowy sprzęt sprawdź jak niskim kosztem przedłużyć życie starego sprzętu na kolejne 5 lat.

Dlaczego mój komputer wolno chodzi?

Zazwyczaj myślimy że to przez wiek sprzętu. No tak na początku śmigał jak rakieta a teraz zanim włączy się jakiś program to zdążysz pójść na zakupy i wrócić. Dodatkowo ciągłe komunikaty typu ”Brak odpowiedzi programu„. Problem jest Ci znany? Zawsze możesz kupić nowy komputer ale to wydatek rzędu 2 -5 tys zł. Jak zatem przyspieszyć to co mamy bez ogromnych wydatków? Odpowiedź jest prosta. Wymiana dysku na szybszy. Poniżej zobaczysz różnice w działaniu 5-letniego laptopa z starym dyskiem HDD i po wymianie na nowy SSD podane w sekundach.

Włączenie się komputera

0 sekund
Przed wymianą dysku

Włączenie się komputera

0 sekund
Po wymianie dysku na SSD

Załadowanie przeglądarki internetowej

0 sekund
Przed wymianą dysku

Załadowanie przeglądarki internetowej

0 sekundy
Po wymianie dysku na SSD

Wczytanie dokumentu Word

0 sekund
Przed wymianą dysku

Wczytanie dokumentu Word

0 sekundy
Po wymianie dysku na SSD

Przesyłanie 50 zdjęć z telefonu

0 sekund
Przed wymianą dysku

Przesyłanie 50 zdjęć z telefonu

0 sekund
Po wymianie dysku na SSD

Szybkość przesyłu plików

0 mb/sek
Dysk HDD

Szybkość przesyłu plików

0 mb/sek
Dysk SSD

Oczywiście podane wartości są poglądowe ale jedno jest jasne, wymiana dysku z HDD na SSD to jedyny ratunek dla Twojego komputera. Dzięki temu przyspieszymy go od 8 do nawet 12 razy

Zadzwoń i umów się na darmową wycenę wymiany dysku. Bez zobowiązań!

+48 799 085 805

Brzesko, ul. B. Głowackiego 56

skrzyżowanie z ul. Solskiego

HDD, SSD o co w tym chodzi?

Profesjonalny serwis komputerowy, który naprawi każdą usterkę. Lokalizacja: Brzesko, Polska, Naprawimy każdy laptop oraz komputer. Naprawa sprzętu informatycznego. Błyskawiczne pogotowie komputerowe dla Twojego sprzętu. Pogotowie komputerowe 24/7 Brzesko. Naprawa laptopów Brzesko. Naprawa komputerów Brzesko. Jak naprawić swój komputer? Jak rozebrać laptopa? Naprawa komputera cennik. Naprawa matrycy cennik.

Dysk HDD – powszechnie stosowany w laptopach i komputerach więc pewnie ty też go masz. Działa na zasadzie gramofonu, ma talerz na którym są zapisywane dane i igłę która je odczytuje i zapisuje. Aby możliwy był dostęp do danych talerz musi się rozpędzić do czasami nawet 7200 obrotów na minutę, co zabiera dużo czasu. Teraz wyobraź sobie dysk który działa niemalże codziennie obracając się z niesamowitą prędkością i tak przez ostatnie kilka lat.  Będzie porządnie porysowany przez ,,igłę” która odczytuje dane dlatego nasze komputery zwalniają. Kolejną wadą wynikającą z konstrukcji dysku jest jego wrażliwość na uszkodzenia mechaniczne. Nawet najmniejsze gwałtowne przemieszczenie laptopa np. przeniesienie go do innego pokoju naraża tarczę dysku na porysowanie. Oczywiście po jednym przemieszczeniu nic takiego się nie stanie ale zadaj sobie pytanie ile razy wkładałeś laptopa do torby, przenosiłeś go a może nawet ci upadł? To wszystko zbiera się i pomału niszczy dysk. Uważaj być może następny gwałtowny ruch skończy się utratą danych i będziesz mógł/mogła pożegnać się z wszystkimi dokumentami i zdjęciami które trzymasz w laptopie. W normalnych warunkach żywotność dysku HDD to około 4-5 lat

 

Koszt odzyskania danych z uszkodzonego dysku to od 1000 zł do nawet 20 000 zł w ekstremalnych przypadkach nawet setki tysięcy złotych.

Dysk SSD – działa bardzo podobnie do Pendrive’a czyli na zasadzie układu scalonego. Poniżej lista zalet w porównaniu z dyskiem HDD:

Generuje o wiele mniej ciepła, zużywa mniej energii – około 30 minut pracy więcej na baterii laptopa w porównaniu z dyskiem HDD, odporny na wstrząsy i uderzenia, stosunkowo tani biorąc pod uwagę ceny sprzed kilku lat, nie wydają dźwięków podczas gdy dyski HDD tworzą charakterystyczny szum, żywotność 10 lat przy intensywnym użytkowaniu, około 10-20 razy szybszy od dysków HDD, nie traci prędkości w miarę upływu czasu.

Poza oczywistymi zaletami wymiennymi wyżej należy również zauważyć gwarancje bezpieczeństwa danych. Dodatkowo jeżeli zdecydujesz się na wymianę komputera za kilka lat będziesz mógł/mogła użyć tego samego dysku bez dodatkowych inwestycji.

 

Jeżeli zainteresował Cię temat możemy przeprowadzić dla Ciebie darmową wycenę i diagnozę. Jest to kompletnie niezobowiązujące wystarczy że skontaktujesz się z nami telefonicznie lub przyniesiesz komputer do naszego serwisu. Dziękujemy za poświęcony czas na przeczytanie artykułu!

+48 799 085 805

Brzesko, ul. B. Głowackiego 56

skrzyżowanie z ul. Solskiego

Ciekawy eksperyment

Do testu zostały użyte dyski SSD:

OCZ TR150, Crucial BX 200, Samsung 750 Evo, Samsung 850 Pro, SanDisk Extreme Pro i SanDisk Ultra II.
Wyniki były zaskakujące. Wszystkie z testowanych dysków były w stanie zapisać większą ilość danych niż przewidział producent. Dysk Crucial BX 200 zapisał 280 TB czyli 2.5 razy więcej niż obiecano. Szokiem natomiast był dysk 60 razy więcej niż założył producent. Tańszy Samsung SSD 750 Evo zapisał 1.2 PB danych, co w teorii oznacza ponad 40 lat eksploatacji dysku.
Źródło informacji

Wsparcie Komputerowe - Profesjonalny serwis komputerowy w Polsce