PRZYSPIESZ SWÓJ KOMPUTER LUB LAPTOP
DO PRĘDKOŚCI, KTÓREJ NIGDY NIE MIAŁEŚ!

Chcesz przyspieszyć swój komputer lub laptop? A może masz stary sprzęt, któremu chciałbyś przywrócić życie?
Można by kupić nowy, ale po co niepotrzebnie wydawać pieniądze? Skoro służył 5 lat to może posłużyć i drugie tyle.
 Szukasz sposobu? Dobrze trafiłeś. Jeżeli Twój laptop/komputer posiada dysk HDD, można wymienić go na dużo szybszy dysk SSD. Komputer będzie działał do 20x szybciej! Tak, nawet ten 7 letni.

Z doświadczenia wiem, że kilkuletnie laptopy z dyskiem SSD potrafią działać szybciej, niż roczne laptopy z dyskiem HDD.
Gwarantuję, że po wymianie nigdy w życiu nie wrócisz już do dysku HDD, dlatego daję możliwość przywrócenia wszystkiego w laptopie do starej konfiguracji, jeżeli nowy dysk Ci się nie spodoba. Pieniądze też zostaną Ci zwrócone. 
Masz 7 dni na przetestowanie!

Dlaczego dysk HDD jest taki wolny...?

Dysk HDD jest dyskiem fizycznym, który składa się z wirującego zespołu talerzy oraz głowic elektromagnetycznych, które umożliwiają zapis oraz odczyt danych. Głowice w stanie spoczynku stykają się z talerzem, a w czasie pracy unoszą się i ich odległość nad talerzem stabilizowana jest dzięki sile aerodynamicznej, która powstaje w wyniku szybkich obrotów talerza.
Za każdym razem, kiedy chcemy się dostać do pliku, zdjęcia lub programu w komputerze dysk musi się rozpędzić do odpowiedniej prędkości. Czas, który dysk musi przeznaczyć na tą czynność my odczuwamy jako opóźnienie i czekamy, aż coś się załaduje.

Mikro tarcia głowic i talerzy, które powstają przez używanie dysku prowadzą do coraz słabszej ich wydajności, przez co po 5 latach możemy odczuć jak nasz komputer zamula – tym słowem najłatwiej to zobrazować i też najczęściej się je słyszy.
„Mój komputer strasznie zamula, chyba będzie trzeba go wymienić na nowy.”
Istnieje taka szansa, że rzeczywiście podzespoły są już stare i sam komputer/laptop nie jest najnowszej daty, ale w 90% przypadków wystarczy wymienić dysk na SSD i sprzęt nagle dostaje skrzydeł. System zaczyna uruchamiać się w 15 sekund, gdzie dawniej można było zrobić kawę zanim się załadował do końca. O czymś takim jak ”Brak odpowiedzi programu” już dawno nie słyszałem, czasami komputery klientów z dyskami HDD mi o tym przypominają i o zgrozo zastanawiam się jak można spokojnie pracować na takim komputerze? Myślę, że to musi być kwestia przyzwyczajenia.
Jednak 100% moich klientów, którzy raz wypróbowali dysk SSD nigdy nie powróciło by do HDD.

Profesjonalny serwis komputerowy, który naprawi każdą usterkę. Lokalizacja: Brzesko, Polska, Naprawimy każdy laptop oraz komputer. Naprawa sprzętu informatycznego. Błyskawiczne pogotowie komputerowe dla Twojego sprzętu. Pogotowie komputerowe 24/7 Brzesko. Naprawa laptopów Brzesko. Naprawa komputerów Brzesko. Jak naprawić swój komputer? Jak rozebrać laptopa? Naprawa komputera cennik. Naprawa matrycy cennik.

Jakie są różnice między dyskiem HDD a SSD?

SSD
+Odporny na wstrząsy i uderzenia
+Generują dużo mniej ciepła
+Stosunkowo tani do tego co było kilka lat temu
+Są energooszczędne +30 min do działania laptopa
+Są ciche
+Nie wytwarzają żadnych wibracji
+Dłuższa żywotność

HDD
Podatny na uszkodzenia mechaniczne (np. upadek laptopa)
Zwiększa temperaturę laptopa
Pobiera więcej energii 
Potrafi być głośny
Ograniczona prędkość
Praktyczna żywotność ok. 5 lat
+Większa pojemność w niższej cenie

Ograniczeniem szybkości komputera zawsze był jego najsłabszy element, w dzisiejszych czasach wszystkie elementy potrafią obsługiwać olbrzymie ilości danych w bardzo małej chwili czasu. W dyskach HDD duże ograniczenie stanowi ich mechaniczna natura – obracający się talerz nie jest w stanie dostarczyć informacji tak szybko jak układy scalone dysków SSD.

Jak to jest z tą żywotnością dysków?

HDD
Teoretycznie dysk HDD powinien wytrzymać ok. 10 lat działania w idealnym środowisku. Jednak najczęściej jego środowisko nie jest, aż tak kolorowe bo po umieszczeniu go w laptopie nie obejdzie się bez wypadków – nawet tych mikro uszkodzeń każdego dnia, kiedy mocniej odłożymy laptopa, albo gdzieś się obije, nie mówiąc już o podróżach. Przez te czynniki życie dysku skraca się średnio o połowę, czyli do 5 lat. Wtedy zaczyna zamulać, głośniej pracuje ( w takim przypadku jak najszybciej zabezpieczamy dane na innym dysku zanim będzie już za późno).

SSD
Producenci dysków SSD podają szacunkową wytrzymałość dysków SSD, za pomocą parametru TBW (Total Bytes Written), oznacza to maksymalną ilość danych, jaką można zapisać na dysku w okresie jego gwarancji zanim „umrze”. Dodatkowo dla tych dysków powstał specjalny algorytm, który rozkłada nowe dane równomiernie na każdą komórkę. 
Typowa wartość TBW dla SSD o pojemności 250 GB wynosi od 50 do 150 TBW. Jeżeli chcielibyście uzyskać 70 TBW w rok to użytkownik musiałby w ciągu jednego roku codziennie zapisywać 190 GB nowych danych na dysku! Dla normalnego konsumenta jest to praktycznie nie możliwe.

Dysk Samsunga SSD 850 PRO SATA stworzony został do obsługi 150 TBW. Jaka jest jego żywotność? Wartość ta odpowiada dziennemu zapisowi 40 GB nowych danych przez okres… 10 LAT. 

Dodatkowo parametr TBW jest zawsze zaniżony przez producentów, dlatego w rzeczywistości dyski SSD mają jeszcze dłuższy czas pracy. Jeżeli chodzi o dyski SSD można śmiało powiedzieć, że Samsung ma najlepsze jakościowo pamięci. Atrakcyjna długość życia oraz prędkości, które dodadzą naszemu komputerowi skrzydeł są warte tej ceny.

Samsung-Launches-New-840-SSD-Series-2

Ciekawy eksperyment

Do testu zostały użyte dyski SSD: OCZ TR150, Crucial BX 200, Samsung 750 Evo, Samsung 850 Pro, SanDisk Extreme Pro i SanDisk Ultra II.
Wyniki były zaskakujące. Wszystkie z testowanych dysków były w stanie zapisać większą ilość danych niż przewidział producent. Dysk Crucial BX 200 zapisał 280 TB czyli 2.5 razy więcej niż obiecano.

Szokiem natomiast był dysk Samsung SSD 850 PRO, który osiągnał wynik 9,1 PB (Petabajtów)  zapisu danych, czyli aż 60 razy więcej niż założył producent. Tańszy Samsung SSD 750 Evo zapisał 1.2 PB danych, co w teorii oznacza ponad 40 lat eksploatacji dysku.
Źródło informacji

Jak najlepiej zmodyfikować swojego laptopa?

Istnieje kilka sposobów modyfikacji w zależności od modelu laptopa i dostępnych slotów na dyski.

I. Prosta wymiana dysku HDD na SSD. 

W tym przypadku warto wybrać dysk powyżej 250 GB tak aby po zainstalowaniu systemu zostało nam jeszcze sporo miejsca na bieżące dane z których korzystamy, jak i na gry oraz programy. Dobrym rozwiązaniem jest wykorzystać stary dysk HDD jako zewnętrzny magazyn danych i umieścić go w przenośnej kieszeni, którą podłączymy do każdego komputera przez USB. 

Pakiet Simple
Dysk SSD GoodRam 120 GB
Instalacja Windows
Montaż dysku

Cena: 350 PLN

Pakiet Standard 
Dysk SSD Samsung 250 GB
Instalacja Windows
Montaż dysku

Cena: 450 PLN 

Pakiet Advanced +
 Dysk SSD Samsung 250 GB
Kieszeń na dysk zewnętrzny
Instalacja Windows
Montaż dysków 
Cena: 500 PLN

II. Wymiana dysku na SSD i zachowanie dysku HDD w laptopie.

Jeżeli nie korzystasz z płyt albo robisz to bardzo rzadko jest to idealne rozwiązanie dla Ciebie. Kolejnym sposobem modyfikacji jest wymiana dysku HDD na SSD oraz zachowanie dysku HDD w laptopie na miejscu nagrywarki CD/DVD. 
Dysk HDD umieszczamy w specjalnej kieszeni, która będzie znajdować się zamiast nagrywarki CD/DVD.

Chcesz skorzystać z tego rozwiązania, ale zależy Ci na nagrywarce? Istnieje możliwość stworzenia przenośnej nagrywarki na USB, która podepniesz do każdego komputera lub laptopa  (+80 PLN do każdego pakietu).

W tym przypadku nie jest potrzebny nam duży dysk SSD, dzięki magazynowi, który stworzymy z dysku HDD nie musimy martwić się o miejsce!

W takim rozwiązaniu dysk HDD nie jest używany 24/7 (jak wcześniej kiedy był na nim system operacyjny), tylko uruchamia się dopiero przy próbie dostępu do plików, dzięki czemu zużywa się wolniej. 

Pakiet Simple SSD + HDD
Dysk SSD GoodRam 120 GB
Kieszeń na HDD
Instalacja Windows
Montaż dysków

Cena: 430 PLN

Pakiet Simple SSD + HDD Plus
Dysk SSD Samsung 250 GB
Kieszeń na HDD
Instalacja Windows
Montaż dysków

Cena: 550 PLN

Pakiet Advanced Plus  SSD + HDD
Dysk SSD Samsung 500 GB
Kieszeń na HDD
Instalacja Windows
Montaż dysków

Cena: 680 PLN

III. Wymiana dysku na SSD Express w nowszym laptopie.

W nowszych laptopach na płytach głównych znajdują interfejsy PCI Express, które umożliwiają montaż jeszcze szybszego dysku SSD niż 2.5 calowy. W porównaniu z dyskami SSD 2,5 calowymi, które mają prędkość na poziomie 550mb/s to te dyski operują na poziomie 2000-3500 mb/s sprawiając, że laptopy uruchamiają się w 5-8 sekund. Przeznaczone są do nowszych laptopów. Dzięki takiemu rozwiązaniu dysk HDD może zostać na swoim miejscu, a SSD jest montowany na płycie głównej laptopa lub komputera. Ta wymiana jest dla prawdziwych maniaków szybkości!

Pakiet  Small SSD Express 
Dysk SSD Express Samsung 250 GB
Instalacja Windows
Montaż dysku

Cena: 560 PLN

Pakiet  Medium SSD Express 
Dysk SSD Express Samsung 500 GB
Instalacja Windows
Montaż dysku

Cena: 780 PLN

Pakiet SSD Express
Twój dysk SSD
Instalacja Windows
Montaż dysków

Cena: 149 PLN

Chciałbyś otrzymać ofertę indywidualną? Rynek przepełniony jest dyskami SSD.  Nie da się ukryć, że dyski Samsunga są z wyższej półki i dlatego też mają wyższą cenę od pozostałych. Jeżeli tego chcesz dobierzemy dysk idealny dla Ciebie. 

Kieszeń natec rinho
Wsparcie Komputerowe - Profesjonalny serwis komputerowy w Polsce